Miło nam poinformować, że w dniu 30 maja 2017 odbyła się kolejna konferencja wpisująca się w nasz projekt szkoleniowy pod nazwą Akademia Tekniska. Temat zorganizowanej w Warszawie Konferencji brzmiał:„Cyberbezpieczeństwo sieci przemysłowych - infrastruktura krytyczna pod ochroną”. Tym razem Akademia Tekniska zgromadziła blisko 50 specjalistów którzy wysłuchali serii wykładów i prezentacji, wymienili się doświadczeniami i opiniami na temat cyberbezpieczeństwa sieci przemysłowych.
Nasi eksperci zaprezentowali nowości z oferty Tekniska Polska przeznaczone dla sektora Industrial Cybersecurity. Przedstawiono dostępne oprogramowanie z zakresu bezpieczeństwa, a na przykładach praktycznych omówiono zabezpieczenia sprzętowe infrastruktury sieciowej. Rozwinięty został również temat bezpiecznej komunikacji w systemach rozproszonych oraz zdalnego dostępu do infrastruktury. Przeanalizowano również zastosowanie funkcjonalności związanych z bezpieczeństwem na przykładzie systemu rozproszonej telemechaniki w branży energetycznej. Na konferencji zaprezentowano bardzo szczegółowo zabezpieczenia sprzętowe firmy Westermo której Tekniska Polska jest Generalnym Dystrybutorem. Narzędzie WeConfig służące do grupowego zarządzania switchami Westermo i wspierający cyberbezpieczeństwo system operacyjny WeOS dla aktywnych urządzeń sieciowych Westermo.
Tekniska Polska pragnie gorąco podziękować wszystkim Uczestnikom za udział w Konferencji i w towarzyszących temu wydarzeniu rozmowach i dyskusjach. Zgłaszane zapytania i spostrzeżenia są dla nas dowodem realnego zapotrzebowania na wiedzę i współpracę, którą chcemy oferować na najwyższym możliwym poziomie. Jako organizatorzy Akademii Tekniska bardzo cieszymy się z faktu, że nasz cykl szkoleń przyciąga coraz więcej uczestników.
Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najświeższe informacje, m.in. o kolejnych edycjach naszego cyklu szkoleniowego, zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera. Wysyłany raz na kwartał biuletyn informacyjny pozwala śledzić na bieżąco wszystkie projekty Tekniska Polska, w tym organizowane przez spółkę szkolenia.