W dniu 25 maja w parku Naukowo-Technologicznym „Technopark Gliwice” znaleźliśmy się w gronie pionierów innowacyjności podczas ósmej już edycji „Dnia Nauki i Przemysłu” – imprezy, która pozwala z bliska przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom technologicznym z regionu. Prawie 50 wystawców z najróżniejszych branż oraz uczelnie wyższe, instytucje naukowo-badawcze, jednostki naukowe i studenckie koła naukowe miały okazję zaprezentować swoje osiągnięcia w dziedzinie innowacji.

W tym roku Tekniska Polska miała przyjemność uczestniczyć w Dniu Nauki i Przemysłu w charakterze wystawcy. Odwiedzający nasze stoisko mogli poznać naszą najważniejszą tegoroczną nowość - rozwiązanie przeznaczone dla krytycznych przemysłowych sieci bazujące na technologii MPLS-TP. Może ono pełnić rolę doskonałego szkieletu transportowego do integracji i komunikacji pomiędzy sieciami LAN zbudowanymi w oparciu o rozwiązania przemysłowe Westermo, np wysokowydajne switche rodziny RedFox. Do dyspozycji Gości byli również nasi specjaliści z zakresu cyberbezpieczeństwa przemysłowego – jednego z kluczowych obszarów działań naszej firmy obejmującego bardzo szerokie spektrum zagadnień, m.in. zapobieganie atakom na sieci OT. Niezmiernie cieszymy się z faktu, że nasze stoisko przyciągnęło tak wielu odwiedzających, a prezentowana tematyka wzbudziła zainteresowanie przedstawicieli świata nauki.
Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na facebooku – publikujemy tam na bieżąco aktualności o wydarzeniach, w których bierzemy udział.

Zaspół Tekniska Polska